You are currently viewing Czy dbasz o nasiona jakie są ci dane?

Czy dbasz o nasiona jakie są ci dane?

Tak mi dziś przyszło…

Po rozmowie z pewną baaardzo utalentowaną osobą i to taką, która nie zmarnowała ziaren czasu, przestrzeni, miłości…
❤
Ile dostałeś, dostałaś nasion w swoim życiu? Ile z nich zmarnowało się?
?

Najpierw twój talent i niepowtarzalne umiejętności…

Ile z tego zobaczył świat? Ile z twojego talentu zobaczyli inni ludzie?
🎤

Śpiew?

– czy śpiewasz swoim głosem najpiękniej? Wiem, że potrafisz… czasem cicho nucisz, gdy myślisz, że nikt nie słyszy… Czasem ćwiczysz gamy… Czy wiesz, że Twój głos opowiada HISTORIE zapisane w samym ŚRODKU SERCA? Czy wiesz, że Twój śpiew, jest wołaniem Boga?
💃

Taniec?

– czy tańczysz siebie w świetle reflektorów na scenie życia? Czy JESTEŚ KRÓLOWĄ albo królem balu i skupiasz na sobie wszystkie oczy? Czy wiesz, że Tu i Teraz nie ma nikogo innego i Twoja spódnica (peleryna?) omiata najdalsze zakątki wszechświata, a spragnione piękna kobiety i spragnieni piękna mężczyźni łapią się jej koniuszków by być bliżej CUDU, jakim tańcząc jesteś?
🎨

Rysunek?

– czy twoje wewnętrzne dziecko może dowolnie kreślić, mazać, tworzyć obrazy na wskroś rzeczywiste, albo tylko sobie wiadome? Czy się nad tym pochylasz w zachwycie? Czy rozgłaszasz światu: ZOBACZ! takie właśnie TO JEST!? Czy pozwalasz by boska rzeczywistość objawiła się poprzez kolor, kreskę i fakturę także reszcie świata? Czy tak?
🖊

Słowo?

– a może w szufladzie chowasz słowa – pisane w afekcie, by podzielić się Ważnym, by zdefiniować nienazwane? Czy wiesz, że każde twoje słowo jest słowem Boga? Wiesz? Czy się nim dzielisz, bo ono określa nie tylko ciebie, ale i mnie, i ją i jego? Dotyka Stwórcy, stworzenia i TAJEMNICY.
👨‍🎤🔢⚽

A może… masz inny talent?

Aktorstwo – i potrafisz pokazać PRAWDĘ grając? Talent matematyczny? – i w cyfrach odnajdujesz wzór Boga? Albo przywódczy – i inni idą za Tobą, ku prawdzie, sprawiedliwości, w ufności i lekkości?
📖👣👄👀👑

Talentów jest mnóstwo

Zobacz: artystyczny, twórczy, aktorski, muzyczny, matematyczny, przywódczy, sportowy, pisarski, naukowy oraz techniczny; lingwistyczny, przestrzenno-wizualny, biologiczny, kinestetyczny – czyli sportowy, zapachowo-smakowy, oratorski, empatyczny!, i wiele, wiele innych! Czy rozpoznajesz je w sobie? Czy je nakarmiłeś? Nakarmiłaś? Pozwoliłaś wyrosnąć nasionom swojego talentu?
⏳💫🔥💗

Nasiona czasu, dobra materialnego i miłości.

Ale były też inne nasiona: ktoś ci dał czas… skorzystałaś z niego? Ktoś dał ci przestrzeń – zbudowałeś coś w niej? Ktoś dał ci pieniądze – pomnożyłeś je? Ktoś ci dał miłość – przyjęłaś ją?
🌱🍀🍃☘

Jak jest u ciebie?

Ile nasion podlałaś? Ile z nich wykiełkowało? Czy pielęgnowałeś to co z nich wyrosło? Karmiłaś i nawoziłeś by było większe i większe?
Otwórz szuflady swojego życia. Szuflady swojego potencjału. Zobacz co tam pochowałeś, pochowałaś i daj temu chociaż światło…
❤
L.
Grafika: Lisa Aisato

Dodaj komentarz