You are currently viewing Osaczenie

Osaczenie

Poczułam się nagle osaczona

“Poczułam się nagle osaczona. Osaczona rzeczami do zrobienia, własną bezradnością, własną nieporadnością, własnym zmęczeniem i własnym zniechęceniem.” 

Znasz to skądś?

To nie dzieje się nagle...

To był 9 czerwca 2020 roku, a ja nauczyłam się już nie wpadać w takie stany…

Ale…

To nie jest tak, że to się dzieje nagle… Taki stan nie rodzi się z dnia na dzień, ale powoli narasta. Aż któregoś dnia budzisz się pod całym zwałem szlamu… Wydawało Ci się, że nad tym panujesz, że ciągle jesteś na powierzchni, że przecież spokojnie się odkopiesz, że aż tak nie przybywa tego nad Tobą… Ignorujesz sygnały jakie wysyła ciało, znajdujesz furtki różnego rodzaju by sobie pomóc, wentyle bezpieczeństwa – w tym całym szlamie wykopujesz wąskie tunele, którymi przemykasz się na trawę, wystawiasz do góry słomki, przez które możesz zaczerpnąć świeżego powietrza, ale ta góra nad Tobą rośnie i rośnie…

Może być różnie

Może być różnie. Możesz nagle zostawić wszystko, wsiąść do pociągu i wyjechać na drugi koniec kraju, albo świata. Możesz zachorować na depresję i wtedy ten szlam staje się czarny i wydaje się, że nigdy spod niego nie wyjdziesz. Możesz zachorować na chorobę ciała, która zmusi Cię do zmiany w inny sposób. Możesz też to zauważyć. Odsunąć się na kilka kroków. Zobaczyć… Jak to się stało, że znalazłaś/znalazłeś się w tym miejscu? Cały czas zachowując przecież przytomność, będąc uważną, czujnym? Jak to możliwe?

Łyżka po łyżce

Nie wiesz, jak wysoko nad Tobą jest ta góra, która Cię przytłacza i paraliżuje. Ale jest. Może masz dość sił i samoświadomości, by spod niej wyjść i stając niejako na zewnątrz zacząć łyżka po łyżce, łopatka po łopatce, wiaderko po wiaderku wykonywać te nieodrobione na czas zadania… by się spod nich wydobyć.

Nie ma reguł

To nie jest tak, że musi to być milion rzeczy do zrobienia. Czasem jedna to jest już tak dużo, że wpadasz w ten stan. Nie ma reguł przecież ;). W życiu ogólnie reguł nie ma, choć wydaje nam się, że jest inaczej.

Nie dam rady dalej...

“Wiem, że jeśli niedługo zupełnie nie odejdę od działania, choćby na kilka dni, to odkopując samą siebie spod zwałów szlamu z powrotem się pod nimi zakopię… ;)…”

Czy tak jest u ciebie?

(OD)ZYSKAJ SPRAWCZOŚĆ W SWOIM ŻYCIU

Jeśli tak właśnie jest u Ciebie, zapraszam Cię do limitowanej edycji 7 zasad spełnionego życia. Kursu online, ale wspartego spotkaniami ze mną online na żywo (zoom), który całkowicie odmieni Twoje życie i postrzeganie świata, Twojego miejsca w nim.

ZAPRASZAM -> LINK TUTAJ

Dodaj komentarz